Kto uczestniczył w aferze mieleckiej?

0 No Comments

Afera mielecka to głośna sprawa dotycząca współpracy WSK PZL Mielec a karaibską spółką Grand Limited, reprezentowaną przez polskich przedstawicieli (jednym z nich był Józef Gaj). I to przede wszystkim szefowie i przedstawiciele wymienionych wyżej firm byli uczestnikami sprawy z Mielca.

W przypadku wątku Antonowa oskarżono kilkanaście osób. Część z nich dobrowolnie poddało się karze w zawieszeniu i karze grzywny, zaś jeden – Andrzej Gaj w 2003 roku dokonał samobójstwa. Pozostali uczestnicy afery w Mielcu, w tym: Józef Gaj, Piotr Mikołajewski, Tadeusz Szkotnicki, Bogusław Biernacki. Wiesław Pastuła, zostali uniewinnieni.

W wątku Cargo ponownie został oskarżony Józef Gaj, Bogusław Biernacki i Wiesław Pastuła. Na mocy wyroku sądowego z marca 2007 roku Józef Gaj skazany nie został. Uniewinnieni zostali również pozostali oskarżeni. Wniesiona apelacja nie przyniosła żadnych efektów, ponieważ Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Mielcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>